Що ви знаєте про секс-роботу в нашій державі? Чому цей вид заробітку зневажають та вважають негідним видом бізнесу і часто навіть "шкідливим" для суспільства?
Але, для початку давайте подивимося, яким чином влаштовано інтим-бізнес у Німеччині. І, подивимося, що може наслідувати з цього прикладу наша держава.
Хоча на рівні законодавства ця діяльність у Німеччині повністю легальна, політичні й медійні дискусії про секс за гроші в німецькому суспільстві показують широкий спектр його сприйняття.
За кількістю офіційно зареєстрованих інтим-надавачів, Німеччина посідає перше місце в Європейському Союзі. Наприкінці 2019-го року в країні офіційно було зареєстровано 40 369 нічних метеликів.
Століття неоднозначного ставлення суспільства до цього явища після вступу в силу Закону про секс за гроші у 2002-му змінились на легалізацію.
На сьогоднішній день, жриці кохання можуть працювати як приватні підприємці, так і вступати у відносини трудового договору. Також у них є доступ до соцпакетів – таких, як виплати у разі безробіття, пенсія чи медичне страхування.
Закон 2017-го року про захист прав осіб, залучених у секс-бізнес мав основні нововведення: обов‘язкова реєстрація для нічних метеликів, реєстраційне свідоцтво, медконсультація, обов’язкове використання презервативів, дозвіл на діяльність підприємств, що надають послуги у сфері інтиму.
Прийняття цього закону в організаціях секс-працівників зустріли різкою критикою. Хоча поборники та поборниці закону переконували, що його мета захист цих людей від зловживань та насильства, самі задіяні в інтим-бізнес особи наголошували, що своїми обмежувальними діями він досягає протилежного ефекту.
І, ось на початок 2022-го року в Німеччині заплановано масштабну оцінку цього закону, який в кожній федеральній землі впроваджувався по-різному.
Результат - повна легалізація, лишається.
Як і в інших країнах, у Німеччині секс-робота потрапила до переліку заборонених на час пандемії професій. Лише наприкінці літа 2020-го надавання секс-послуг знову дозволили в більшості федеральних земель – за умови дотримання жорстких правил (носіння маски, зберігання даних клієнта).
Утім за це право галузі довелося поборотися, використовуючи такі засоби, як вуличні протести та суди.
У такій позиції влади активістки вбачали дискримінацію та спроби використати корона-кризу для просування шведської моделі. Професійне об'єднання з послуг сексуального та еротичного характеру (BeSD) ще на початку кризи розробило гігієнічну концепцію для роботи секс-працівниць під час пандемії. Серед іншого концепт пропонує провітрювати приміщення близько 15-ти хвилин після кожного клієнта чи надавати лише ті сексуальні послуги, де ризик передачі інфекції Covid-19 мінімальний.
Тепер повертаємося до України. Дозволити чи заборонити?
Питання легалізації цієї індустрії насправді постало в нашій країні достатньо давно. Та чи є інтим-бізнес проблемою? Давайте розбиратися. Насправді це вже перетворилося на справжню бізнес-піраміду, тільки неоподатковувану. Як правило, це стихійна форма праці.
На сьогоднішній день, представники цієї специфіки діяльності не мають ані медичного, ані соціального, ані правоохоронного захисту.
Проте, якщо говорячи об’єктивно, в Україні секс-бізнес потрібно вже давно офіційно декриміналізувати.
Штрафи за заняття цим видом діяльності мінімальні – попередження або накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тобто представникам цієї професії буде вигідно "працювати" навіть тоді, коли їх почнуть штрафувати щогодини, адже година роботи жриці кохання вартує набагато більше, аніж сума штрафу.
Тобто по факту, кримінальної відповідальності за торгівлю своїм тілом в Україні не передбачено, лише адміністративне стягнення.
Одначе дуже суворо карають тих, хто займається втягненням людей в заняття торгівлею тілом або примушуванням її до цього. За це передбачена кримінальна відповідальність, а такі особи караються позбавленням волі.
Законодавчо насправді це зробити не так і важко. Достатньо прийняття закону про внесення змін до деяких законодавчих актів і чіткої регламентації у правових нормах, визначення конкретного порядку отримання дозволу на заняття відповідним видом діяльності, впровадження справжнього контролю.
Єдине, що менталітет наших громадян ще не зовсім готовий до такої масштабної законодавчої операції, в розумінні більшості українців закладено негативне ставлення до тих, хто за тих чи інших умов став представником цієї професії. Тому цей "заіржавілий" погляд треба також змінювати. Поступово вправаджуючи ставлення до нічних метеликів, як і до будь-якої іншої професії чи спеціальності.
Анна Шулаєва
コメント