Сфера надання інтимних послуг – бізнес який на всю працює нелегально і це ні для кого не секрет. Із року в рік питання легалізації ескорт послуг в Україні відкладають на потім, суспільство та влада все шукають зручного моменту для узаконення цієї справи, хоча насправді цей момент не потрібно шукати, його треба створювати самостійно. І щоб дати цій справі гарний початок треба розібратися, а що для цього потрібно зробити?
Для початку ми можемо звернути свою увагу на світовий досвід легалізації та декриміналізації ескорт-послуг. Існують декілька шляхів за допомогою яких це можна зробити.
Для українського законодавства та поточних реалій, рекомендовано звернути увагу на такі моделі легальної роботи у сфері інтимних послуг.
1.Німецька система. Робота секс-робітниць абсолютно законна – вони можуть пропонувати секс-обслуговування у будь-якій формі. У цій сфері працює близько 400 тисяч осіб. Кожна працівниця реєструється, проходить регулярний медичний огляд та сплачує податки, заклади, що працюють у сфері інтиму також відраховують частину свого доходу до скарбниці. Такі заклади є в кожному великому місті, і їх розташування теж регулюється законодавством.
2. Грецька модель. У Греції процвітає секс-туризм бо держава, легалізувавши ескорт-послуги, створила комфортні умови для процвітання цього бізнесу. Тут будинки для втіх працюють абсолютно легально, а вартість послуг трохи нижча, ніж у тій самій Німеччині. У Греції громадяни, що надають інтим-послуги, законним чином реєструються та сплачують податки, так само як і заклади, що надають такі послуги.
3.Голандський алгоритм. Голландія – це найвідоміший приклад успішної легалізації інтим-професії. Тут дозволені всі типи надання секс-послуг – публічні будинки, масажні салони, стрип-бари, Х-кінотеатри та тематичні заклади, але робота на вулиці та пропозиція секс-послуг у громадських місцях вважаються серйозним правопорушенням. У кожному великому місті є вільні зони, де можна займатися цією справою. При цьому робітниці регулярно проходять медогляди, сплачують податки та укладають трудові договори з власниками секс-закладів.
Отже, легалізація ескорт-послуг в Україні - це шлях, який повинна пройти будь-яка цивілізована країна. Держава покладаючись на досвід країн, що вже легалізували цей бізнес, та на наші реалії, має створити план який дозволить вивести з тіні цю сферу. Суспільство зі совоєї сторони теж повинно докласти зусиль для прийняття такої професії як нормальної, продуктивної та безпечної.
Кожна з описаних моделей має свої переваги та недоліки і будь-яку можна адаптувати під українські реалії. Для цього треба детально розібратися, що саме треба в нашому випадку.
Перше над чим треба попрацювати, це безпека людей, що надають інтимні послуги. Проект повинен буде забезпечувати фізичний, правовий та психологічний захист працівниць.
Безпека клієнта - це те, на що треба теж звернути увагу в першу чергу. Клієнт повинен розуміти, що він має повну конфіденційність та не буде мати проблем зі здоров'ям після надання йому послуг. Для цього працівники мають проходити регулярні медичні обстеження та надавати послуги тільки у порядку встановлених санітарних правил охорони здоров'я.
Розробити законопроект так, щоб податки до держбюджету було можливо швидко та легко сплачувати, що призведе до більших щорічних надходжень у скарбницю держави та покращить економічний стан країни. Ухвалення такого закону автоматично призведе до виведення цього бізнесу з тіні, і зробить його прозорим. Що, в свою чергу, унеможливлює незаконні побори та хабарі.
Прибрати лишню бюрократію. Усі, хто працюють у сфері секс-послуг, повинні оформлюватись, як офіційні працівники, їх правовий статус повинен бути таким самим, як і будь якого працівника з інших сфер надання послуг. Легалізація ескорт-послуг має бути доступною та зрозумілою, громадяни не повинні відчувати бюрократичних перешкод на шляху до легалізації своєї справи.
Змінити ставлення до ескорту. Для того, щоб легалізація працювала, суспільству теж потрібно докласти деяких зусиль. У державі має бути сформульоване морально-етичне ставлення до працівників, як до рівноправних членів суспільства.
Comments