Після появи законопроекту про легалізацію канабісу в Україні його декриміналізація стала предметом активних дискусій і обговорень. Законопроект було внесено у 2022-му році і це стало дуже гучною темою серед громадськості та політиків країни. Наразі його знов планують розглянути до кінця літа 2023 року. У документі йдеться про регулювання обігу коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.
Так, саме війна змусила знову подивитися на цей законопроект по іншому. Адже саме завдяки йому, люди що отримали ПТСР зможуть краще пережити його наслідки. Спираючись на досвід інших охоплених бойовими діями країн, українське МОЗ прогнозує, що після війни в Україні 15,7 млн осіб потребуватимуть психологічної допомоги.
Численні дослідження вказують на те, що канабіс має розслаблюючий, заспокійливий та протизапальний ефект. ВООЗ у своєму звіті зазначає, що канабіс не викликає звикання. Через такі ефекти і є дуже ефективним у лікуванні ПТСР.
Загалом цей законопроект передбачає легалізацію вирощування та використання канабісу в медичних цілях, а також дозвіл на продаж та вживання канабісу в межах певних норм. Та основною ціллю зараз якраз таки і є дати можливість лікарям легально використовувати рослину для лікування ПТСР.
Один з головних плюсів легалізації маріхуани - це можливість створення нових робочих місць та збільшення доходу держави. За даними досліджень, ринок канабісу може принести до 1 мільярда доларів доходу в Україну щорічно.
Наприклад, у Німеччині прибутки від оподаткування коноплі зросли до 1,6 мільярда євро у 2020-му році. А в Канаді після легалізації відбулося значне зростання нових робочих місць в цій індустрії, збільшення доходів держави від оподаткування галузі та інших пов'язаних продуктів, а також збільшення розвитку наукової індустрії.
Легалізація канабісу також може зменшити навантаження на суди і в'язниці. За даними Міністерства юстиції України, понад 60% злочинів, пов'язаних з наркотиками, стосуються саме "травички". Крім того, легалізація може допомогти зменшити кількість людей, які потрапляють у в'язниці за незначні порушення законів про наркотики.
Наприклад, у Нідерландах, де канабіс легалізований для вживання у кав'ярнях та спеціальних магазинах, значно зменшився обсяг нелегального наркоторгівлі.
Інший плюс легалізації канабісу полягає в тому, що це може допомогти зменшенню шкідливого впливу на здоров'я споживачів коноплі. Легалізація може забезпечити якість і безпеку канабісу, що продається в магазинах, та зменшити ризик вживання небезпечних і недостатньо чистих наркотиків.
Окрім того, легалізація може сприяти розвитку наукової індустрії в Україні, зокрема дослідженню властивостей канабісу та розробці нових медичних препаратів на його основі. І це теж допоможе боротися з ПТСР і іншими тяжкими захворюваннями.
Нарешті, легалізація канабісу може допомогти зменшити кількість кримінальних угруповань, які контролюють нелегальний ринок наркотиків. З легалізацією канабісу наркоторговці втратять значну частину свого бізнесу.
Наприклад, у Португалії, де була декриміналізована вживання всіх наркотиків, злочинність пов'язана з наркоторгівлею та вживанням наркотиків значно зменшилась.
Отже, легалізація коноплі сприятиме зниженню злочинності та корупції, збільшенню надходжень до бюджету, дозволить полегшувати симптоми ПТСР, ще й стане рушієм науки, тож прийнятий закон буде справжнім двигуном прогресу!
Dimadavalos
Commentaires